MALI BY SME SI PONECHAŤ MATRAC Z PREDCHÁDZAJÚCEHO VZŤAHU?

Značka PHASE dlhodobo vytvára pohodlie domovov, a keďže oddych a relax vnímame komplexne, popri komfortných sedačkách sme sa zamerali aj na dizajnové postele a pohodlné matrace. 

Na kvalite spánku nám naozaj záleží a vieme, že kvalita lôžka je pre ľudský organizmus prvoradá. Máme pre vás niekoľko článkov o tom, ako vplýva matrac na zdravie, psychiku a medziľudské vzťahy.

Posteľ významným spôsobom formuje medziľudské vzťahy. Partnerské, priateľské i tie medzi mamičkou a bábätkom v brušku. Našim spolupracujúcim expertom na zdravý spánok sme položili niekoľko otázok a zistili sme, že za všetkým stojí matrac.


1. Spôsobuje starý matrac problémy v novom vzťahu?

Keď sa vzťah skončí, posteľ, ktorú ste zdieľali so svojím partnerom, sa stáva zdrojom mnohých neočakávaných spomienok a emócií. V dôsledku toho môže byť niekedy nový matrac kľúčom k tomu, aby ste sa posunuli ďalej. Podľa odborníkov je totiž matrac jednou z troch podstatných vecí, s ktorými by ste sa po dlhodobom vzťahu mali rozlúčiť. Dokáže totiž udržať intenzívnu energiu z obdobia, ktoré ste na ňom strávili a môže naďalej stimulovať bolestivé spomienky. Nový partner túto energiu častokrát vníma, a hoci si to nevie presne vysvetliť, cíti ju ako niečo rušivé a nepríjemné. A za spokojný vzťah nový matrac predsa stojí.

2. Prečo sa vám lepšie spí u priateľov, ako doma?

Problémy so spánkom sú znakom toho, že s vaším matracom nemusí byť všetko v poriadku. Jedným zo spôsobov ako to zistiť, je vyspať sa na inej posteli. Ak sa v nej vyspíte výrazne lepšie, bude dobré poobzerať sa po novom matraci. Nedostatok kvalitného spánku totiž ovplyvňuje výkonnosť mozgu, náladu a zvyšuje tiež riziko mnohých chorôb a porúch, od srdcovo cievnych, cez mozgovú príhodu, až po obezitu a demenciu. 

 

3. Spí váš partner rovnako dobre, ako vy?

To, že vy sa vyspíte doružova, je síce fajn, ale neznamená to, že váš partner sa v spoločnej posteli ráno zobudí rovnako oddýchnutý. Pokiaľ ide o matrac, môže vyhovovať vám, no nie vašej polovičke, ktorá sa preto počas noci prehadzuje, prevracia a má nepokojný spánok. Spoločný matrac v tomto prípade nie je ideálnym riešením, takže je čas nakupovať. Odporúčame preto vybaviť manželskú posteľ dvoma rôznymi matracmi, ktoré plne zohľadňujú vaše rozdielne spánkové preferencie a zaručia vám svieže prebudenie.

4. Čo znamená spanie 2 v 1?

Jedným zo zaujímavých dôvodov pre kúpu nového matraca je tehotenstvo. Pretože vaše telo prechádza počas tehotenstva a po pôrode mnohými zmenami, prispôsobivý matrac je skvelou voľbou, ako si skomfortniť každú fázu tohoto obdobia. Kvalitný matrac poskytuje bezpečnú oporu pre spanie na boku a pomáha predchádzať bolestiam chrbta. Výborná je jeho kombinácia s polohovateľnou posteľou, ktorá zjednodušuje vstávanie z postele počas tehotenstva a pomáha chrániť brušné svaly po cisárskom reze. Spokojná mamička znamená zároveň spokojné dieťatko, takže kvalitný matrac je z tohoto pohľadu jednou z najzmysluplnejších investícií do domácnosti.


Vybrať ten správny matrac v Phase je jednoduché. Najskôr si vyberiete z troch kategórií komfortu a následne si vyberiete tvrdší alebo mäkší matrac. Ponuku matracov Phase si môžete pozrieť tu. A vyskúšať v ktorejkoľvek predajni Phase.

A ak by ste zvažovali aj kúpu novej postele, tu si môžete pozrieť ponuku krásnych a dizajnových postelí od Phase.