MATRACE OVPLYVŃUJÚ NAŠE ZDRAVIE

Značka PHASE dlhodobo vytvára pohodlie domovov, a keďže oddych a relax vnímame komplexne, popri komfortných sedačkách sme sa zamerali aj na dizajnové postele a pohodlné matrace.

Na zdravom spánku nám naozaj záleží a vieme, že kvalita lôžka je pre ľudský organizmus dôležitá. Máme pre vás niekoľko článkov o tom, ako vplýva matrac na zdravie, psychiku a medziľudské vzťahy.

Čas strávený na opotrebovanom matraci nás dennodenne pripravuje o zdravý a kvalitný spánok a oberá o množstvo energie. V posteli strávime až tretinu svojho života, zďaleka však nie tak komfortne a pohodlne, ako by si naše telo zaslúžilo. Aké sú varovné príznaky toho, že životnosť vášho matraca sa chýli ku koncu a prináša viac škody ako úžitku? 

1. Zobúdzate sa vyčerpaní

Posteľ má byť miestom odpočinku a relaxu, no ak máte vyležaný matrac, ktorý je súci na výmenu, môžete sa zobudiť unavení, ako keby ste vôbec nespali. Ak spíte sedem až deväť hodín za noc, čo je pre väčšinu ľudí normou, a stále sa prebúdzate s pocitom nulovej energie, na vine môže byť skutočne váš nepohodlný starý matrac. Viacnásobné prehadzovanie, otáčanie a prebúdzanie sa v noci vám totiž bráni dosiahnuť hlbokú fázu spánku, ktorá je dôležitá pre obnovenie energie. Nekvalitný spánok ovplyvňujú samozrejme aj iné faktory – stres či nedostatočná spánková hygiena. Ak sa však bezradne prevaľujete v skorých ranných hodinách, je pravdepodobné, že matrac vám už neposkytuje ten správny komfort, ktorý vaše telo potrebuje.

2. Máte ranné bolesti chrbta

Spánok je čas, kedy sa vaše telo zotavuje zo stresu, ktorý zažívate počas dňa, či už je to intenzívny pohyb, alebo príliš veľa sedenia. Takže ak sa zobudíte s väčšími bolesťami, ako ste mali, keď ste si večer líhali, je to jasné. Dotieravá bolesť v krížoch môže byť niečo viac ako dôsledok vášho vyčerpávajúceho tréningu. Ranné bolesti chrbta sú známkou toho, že možno je čas na nový matrac.

 

3. Vaše alergie a dýchacie problémy sa v noci zhoršujú

Ak sa vaše alergie zhoršili, aj keď nie je sezóna alergií, na vine môže byť váš matrac. Prítomnosť roztočov môže spôsobiť počas spánku dýchacie problémy, vyvoláva alergie a tiež zhoršuje astmu. Starší matrac môže mať oveľa viac problémov s roztočmi, ako by ste si mysleli. Okrem prachových roztočov obsahuje aj ich exkrementy, plesne, baktérie a hromadu iných alergénov.


Vybrať ten správny matrac v Phase je jednoduché. Najskôr si vyberiete z troch kategórií komfortu a následne si vyberiete tvrdší alebo mäkší matrac. Ponuku matracov Phase si môžete pozrieť tu. A vyskúšať v ktorejkoľvek predajni Phase.
DNI MARIANNE 2022 – najväčšia zľavová horúčka sa blíži. Predobjednávajte so zľavou už teraz!

A ako sa na to chystáme vo Phase? Nuž tak, že zákazníkom dáme veľkú zľavu DNI MARIANNE už od 1. 8. 2022. Áno, presne tak. Zľavu DNI MARIANNE si môžete uplatniť už teraz a kupón na zľavu doložíte, až keď bude k dispozícii. 

Viac o zľavách DNI MARIANNE sa dočítate tu.