5 DÔVODOV, PREČO POTREBUJEME NOVÝ MATRAC

Značka PHASE dlhodobo vytvára pohodlie domovov, a keďže oddych a relax vnímame komplexne, popri komfortných sedačkách sme sa zamerali aj na dizajnové postele a pohodlné matrace.

Na zdravom spánku nám naozaj záleží a vieme, že kvalita lôžka je pre ľudský organizmus dôležitá. Máme pre vás niekoľko článkov o tom, ako vplýva matrac na zdravie, psychiku a medziľudské vzťahy.

Môže byť ťažké rozlúčiť sa s vecou, ktorá je dlhodobo vaším verným spoločníkom a na ktorú sa spoliehate. Váš starý matrac vám umožnil cez víkend si dlhšie pospať, utešil vás v chorobe a dodal vám oddych po dlhom dni. Poskytuje vám však stále plnohodnotný spánok, ktorý potrebuje vaše telo aj myseľ, alebo ste si na svoju aktuálnu kvalitu spánku len zvykli? Ako zistíte, že váš matrac už je za hranicou možností?

 

1. Má už viac, ako 7 rokov

Ako dlho vôbec matrace vydržia a ako často by sme ich mali meniť?  Matrace sa nedodávajú s dátumom spotreby, ale ich vek by mal byť jednou z prvých vecí, ktoré treba zvážiť pri rozhodovaní o ich výmene. Naše telo a životný štýl sa počas 7 rokov veľmi menia – priberáme, chudneme, do domácnosti nám pribudne partner, deti, domáci miláčikovia, nehovoriac o potení, prachu a roztočoch. Minimálne po siedmich rokoch je čas prehodnotiť úžitkové vlastnosti matraca a osviežiť svoj priestor na spanie.

 

2. Matrac je hrboľatý a chýba mu vnútorná opora

Snažíte sa, aby vaša posteľ vyzerala reprezentatívne, no povrchové nerovnosti – hrčky a hrboľčeky pod plachtou vám to jednoducho nedovolia – v takom prípade je čas na nový matrac. Nekompaktná plocha matraca vytvára nerovnomerný tlak na telo, čo spôsobí, že sa ráno zobudíte s bolesťami. Rovnako aj trčiace pružiny matraca môžu potenciálne spôsobiť zranenie počas nočného spánku, a sú tiež znakom nadmerného opotrebovania výplne matraca.

3. Prevaľujete sa do stredu matraca

Pristihli ste sa, že zaspávate na jednej strane postele, no zobúdzate sa uprostred a o pár centimetrov nižšie? Kedysi ste na posteli mohli pohodlne sedieť a teraz sa prepadávate? Ak áno, je čas prejsť na lepší matrac. Vaša chrbtica nemá kvalitnú oporu pre dobrý spánok – a to je problém.

 

4. Matrac je hlučný

Začína váš matrac vydávať zvuky ako obľúbená hračka vášho psa? Vŕzganie je znakom toho, že pružiny vo vnútri matraca strácajú svoju odolnosť a stávajú sa menej pružnými a pohodlnými. Taštičkové pružiny sú taktiež náchylné na určitú eróziu. 

 

5. Na matraci sú škvrny

Ak má vaše oblečenie škvrny, ktoré sa vám nepodarilo odstrániť praním alebo čistením, jednoducho sa ho zbavíte. Rovnakú láskavosť by sme mali preukázať aj svojmu matracu. Nadmerné zafarbenie matraca môže podporiť rast plesní a mikróbov, ktoré môžu časom spôsobiť zdravotné problémy.

Náš tip: Používajte chrániče matracov, a ak to váš typ matraca umožňuje, pravidelne ho prevracajte. Predĺžite mu tým životnosť.Vybrať ten správny matrac v Phase je jednoduché. Najskôr si vyberiete z troch kategórií komfortu a následne si vyberiete tvrdší alebo mäkší matrac. Ponuku matracov Phase si môžete pozrieť tu. A vyskúšať v ktorejkoľvek predajni Phase.

A ak by ste zvažovali aj kúpu novej postele, tu si môžete pozrieť ponuku krásnych a dizajnových postelí od Phase.

 

DNI MARIANNE 2022 – najväčšia zľavová horúčka sa blíži. Predobjednávajte so zľavou už teraz!

A ako sa na to chystáme vo Phase? Nuž tak, že zákazníkom dáme veľkú zľavu DNI MARIANNE už od 1. 8. 2022. Áno, presne tak. Zľavu DNI MARIANNE si môžete uplatniť už teraz a kupón na zľavu doložíte, až keď bude k dispozícii. 

Viac o zľavách DNI MARIANNE sa dočítate tu.