Treviso
sedačka pre starších,
bez bariér
sedačka pre starších, bez bariér
Phase vytvára pohodlie a krásu pre všetkých. Aj pre tých skôr narodených. Pre vašich starších rodičov už nebude problémom sadanie a vstávanie zo sedačky. Nebude prekážkou hlboké a nízke sedenie. Vráťte svojim blízkym radosť zo sedenia.

Phase je tvorcom moderných, dizajnových sedačiek. Starší ľudia však majú s trendovými sedačkami problém, lebo sa im do nich ťažko sadá a naopak ťažko vstáva. Niekedy drobnosť rozhoduje. O pár centimetrov zvýšený sedák, nie tak ďaleko posunuté operadlo a k tomu možnosť pomôcť si oboma rukami dokáže seniorom pomôcť s väčšou istotou dosadnúť a vstať. Takto si nemusia namáhať oslabené a boľavé kolená a chrbát. A práve preto firma Phase zaradila do svojho sortimentu sedačky Treviso. Umné, ergonomicky premyslené proporcie, tvrdšie sedenie, umývateľný povrch, výklopné podrúčky ktoré pomáhajú pri dosadnutí a pri vstávaní, vyhrievanie chrbta. To sú benefity sedačky Treviso, pri veľkosti ktorej sme mysleli aj na menšie rozmery bytov a garzóniek. A ako prispievame ku zvyšovaniu kvality života starších a pohybovo znevýhodnených ľudí? Pomáhame im znížiť ich stres zo zbytočných prekážok. Sedačka Treviso sa stane ich azylom a spojencom. Obľúbia si ju nielen preto, že im vyhreje chrbát, ale aj preto, že im ju darovala rodina. :-)

Katarína Podhájecká

Fyzioterapeutka

„Prečo je správne sedenie tak dôležité v staršom veku?”

Starší ľudia majú atrofované svalstvo, bolestivejšie kĺby a krehkejšie kosti. Správne sedenie by malo u nich byť tzv. dynamické, čo tvar sedačky umožňuje a tým je zabezpečené, aby bola čo najviac zachovaná centrácia kĺbov a najväčšia možná kostrová pohyblivosť a zároveň sa tým pomáha zabrániť dysbalanciám svalových skupín. Zároveň je dôležité čo najekonomickejšie vstávanie, na čo práve táto sedačka v prvom rade myslí. Vyhrievanie zasa blahodárne pôsobí na prehriatie svalstva, čim sa zachováva jeho elasticita a to môže mať pozitívny preventívny dopad na zamedzenie prípadného spazmu svalstva (poznáme ako „seknutie“).

Martin Duras

Majiteľ a zakladateľ Phase

„Ako vznikol nápad sedačky pre seniorov?“

Väčšina firiem sa zameriava na ekonomicky najsilnejšiu skupinu obyvateľstva a všetci zabúdame na ľudí starších, teda seniorov, ktorí už mávajú rôzne pohybové a obehové problémy. Nie sú už v takej dobrej kondícii, býva im zima, bolí ich chrbát a kĺby a ich predstava o sedačke je diametrálne odlišná od predstavy mladých zákazníkov. My máme tú možnosť a preto sme sa rozhodli urobiť niečo, čo bude vyhovovať hlavne seniorom a ľuďom s pohybovým obmedzením. Sedačku Treviso.

Peter Ondrejka

Dizajnér Phase

„Čím je sedačka Treviso špeciálna?”

Táto jedinečná sedacia súprava je výnimočným kúskom z dielne Phase. Výnimočnosť spočíva predovšetkým vo vysokom sedení, ktoré je vyššie ako štandardné sedenia ostatných súprav. Súčasťou sedačky je aj podporné madlo, ktoré slúži práve pre jednoduchšie vstávanie zo sedačky. Keďže je možné madlo sklopiť, zákazník nie je ukrátený o komfort zo sedenia či ležania. Ďalším špecifikom sedačky Treviso sú elegantne prepracované úzke podrúčky, ktoré šetria priestor v interiéri. No najväčším benefitom je bezpochyby vyhrievanie operadla, ktoré počas sychravých jesenných či chladných večerov ocenia ako seniori, tak aj ľudia, ktorí majú radi teplúčko pred televízorom.

Rozmery a možnosti vyskladnenia