Novara

Pevný stôl je symbolom stabilnej rodiny. ak chcete, aby pri ňom členovia rodiny a priatelia radi sedávali a zotrvávali v dialógu, ponúknite im mäkké a pohodlné STOLIČKY. Pozdvihnite, svoj kulinársky zážitok s pomocou jedálenských stoličiek novara. Elegantná a čistá silueta tejto jedálenskej stoličky – s podrúčkami či bez nich – je štýlová a poskytuje vynikajúcu oporu a pohodlie po dlhú dobu. Vysoko kvalitné čalúnenie je odolné a ľahko sa čistí, vďaka čomu je skvelou voľbou pre rodiny alebo každého, kto rád zabáva hostí. Stolovanie, je rituál a jedálenský kút je dôležitým prostredím pre kvalitu vzťahov.

Dobrý dizajn podporuje dobrú náladu

Áno, je to tak – dobrý dizajn má skutočne silu podporovať pozitívnu náladu a prieskumy ukazujú, že emocionálna pohoda je ovplyvnená atmosférou miestnosti, v ktorej sa pohybujeme, jej zariadením, nábytkom a bytovými doplnkami. A keďže jedálenský kút je miestom, kde sa stretáva celá rodina, mal by byť navrhnutý a zariadený tak, aby sme sa v ňom cítili dobre.

Martin Duras

Majiteľ a zakladateľ phase

Tradičná slovenská jedáleň je centrom spoločenského diania. Okolo stola sa odohrávajú rôzne príbehy, rodia sa plány, riešia problémy. A je pri ňom čas aj na zábavu. To najdôležitejšie však je, že spája rodinu a priateľov.

Mgr. art. Peter Ondrejka

Dizajnér značky phase

Pri stolovaní je dôležitá ergonómia. Pre to, aby ľudia jedli dôstojne, bez napätia svalov či bolesti chrbtice, je dôležitá dobrá stolička, a tiež správny pomer výšky sedenia ku stolu. Jedálenský kút je dobre navrhnutý vtedy, keď pri ňom stolujeme a súčasne relaxujeme.

Mgr. Art. Martin Knut

Filantrop v oblasti duševného zdravia

Kultúra stolovania má na celom svete svoj vlastný jedinečný súbor kulinárskych tradícií a zvykov, ktoré sa odovzdávajú z generácie na generáciu. Tieto stravovacie zvyky ponúkajú priestor na vyjadrenie kultúrnej identity, reprezentujú bohatú históriu krajiny, životný štýl a hodnoty. Jedno však majú spoločné: všade sú rovnako dôležité pre kvalitu rodinného života a medziľudských vzťahov.

4 tipy ako si stolovanie užijete ešte lepšie

1. Vytvorte jedálenský priestor, na ktorý budete hrdí

Vaša rodina, priatelia i vy sami oceníte pekne naaranžovaný jedálenský stôl. Osviežte priestor niečím, na čo môžete byť hrdí. Odstráňte neporiadok a zatraktívnite plochu stola kvetmi, ovocím alebo zaujímavou dekoráciou.

2. Praktizujte digitálny detox

Pokúste sa venovať čas pri stole iba jedlu a vzájomnej blízkosti. Dohodnite sa s rodinou, že počas stolovania vás nebudú rušiť žiadne technológie.

3. Vytvorte pocit rutiny

Rutina vám pomôže upevniť pocit, že jedlo je súčasťou dňa – pokúste sa vytvoriť režim jedenia v pravidelnom čase.

3. Zapojte deti

Snažte sa, aby sa deti čo najviac podieľali na príprave jedla a počas stolovania udržujte konverzáciu zameranú na rodinu a zaujímavú aj pre deti. Týmto spôsobom sa budú chcieť viac zapojiť.