Vytvorte zo svojej spálne oázu pohodlia. Zaslúžite si príjemné miesto, ktorému kraľuje posteľ plná sladkých snov.

Ktorý priestor v byte je pre našu dušu dôležitejší viac ako spálňa? Je to prvé miesto, ktoré vidíme ráno po prebudení a posledné, ktoré vnímame v noci. Miesto, kde dávame voľný priechod emóciám, kde oddychujeme a snívame.

V celkovej atmosfére a estetike spálne zohráva zásadnú úlohu posteľ. A PHASE, ako dlhoročný expert na krásu a pohodlie, ponúka ďalšiu novinku. Moderná čalúnená posteľ DOLCE NUVOLA so skrytým úložným priestorom a mäkkým

minimalistickým vzhľadom posúva štýl oddychovej zóny na vyššiu úroveň a zároveň je dôkazom toho, že za kvalitnú posteľ netreba platiť veľa.

NEPODCEŇUJTE DôLEŽITOSŤ KVALITNEJ POSTELE. PREDĹŽI VÁM SPÁNOK A SNY AŽ O 42 MINÚT.

Dobrý dizajn podporuje dobrú náladu

Áno, je to tak – dobrý dizajn má skutočne silu podporovať pozitívnu náladu a prieskumy ukazujú, že emocionálna pohoda je ovplyvnená atmosférou miestnosti, v ktorej sa pohybujete, jej zariadením, nábytkom a bytovými doplnkami. A keďže spálňa je miestom, kde budete odpočívať, mala by byť určite navrhnutá tak, aby vám pri tom pomohla.

MUDr. Gertrúda Čápová

IMUNOLOGIČKA, ALERGIOLOGIČKA A EXPERTKA NA SPÁNKOVÚ MEDICÍNU

Spánok má obrovský vplyv na kvalitu života a pohodu človeka. Vhodne vybraná posteľ poskytuje pohodlie, ktoré potrebujeme po dlhom dni. Počas spánku telo produkuje hormóny a obnovuje bunky nevyhnutné pre dobré fungovanie našich orgánov. Ak spíme málo a zle, sme smutní, priberáme, zabúdame. Dostatok kvalitného spánku je bez nadsádzky jedným z tajomstiev šťastného mozgu.

Michal Skrak

INTERIÉROVÝ DIZAJNÉR

„Niet nad dobrú posteľ. DOLCE NUVOLA vyniká masívnou konštrukciou, ktorá ukrýva aj praktický úložný priestor. Možnosť vybrať si z dvoch výšok čela sa výborne hodí pri celkovom koncipovaní priestoru.“

Mgr. Art. Martin Knut

RIADITEĽ LIGY ZA DUŠEVNÉ ZDRAVIE

„Ľudí, ktorí trpia nespavosťou, neustále pribúda. Môže za to rýchle životné tempo, stres, ale aj nevhodné lôžko. Nekvalitný spánok je jedným z faktorov zodpovedných za našu vyčerpanosť, nervozitu, bolesti hlavy a rôzne psychosomatické ťažkosti. A naopak – kvalitný spánok, pri ktorom naše telo zrelaxuje – pôsobí blahodarne aj na našu psychiku a zlepšuje tak celkovú kvalitu života. Preto je starostlivý výber postele a matraca veľmi dôležitý.“

5 tipov na spánkovú hygienu podľa PHASE:

1.

Naaranžujte si interiér vašej spálne tak, aby na ňu bol pekný pohľad zvonku a tiež pekný výhľad z nej.

2.

Odstráňte z okolia postele všetko to, čo nerobí vaše srdce spokojným a šťastným. Budete lepšie spať, ľahšie schudnete a váš život sa stane prehľadnejším.

3.

Nastavte si v spálni konštantnú teplotu 19 stupňov. V zime aj v lete. Je to najideálnejšia teplota pre zdravý spánok.

4.

Je príjemné, keď je v spálni čerstvá vôňa. Pre teplo a romantiku skúste vanilku pre odpočinok levanduľu a pre vnútornú harmóniu vôňu ruže.

5.

Do spálne si vyberte mäkký a príjemný koberec. Je to totiž posledná a prvá vec, ktorej sa vaše telo dotkne pred a po vojdení do postele.

Dolce Nuvola