Pretože sedačky sú našou špecialitou

Spojením skúseností Mira Durasa a jeho syna Martina Durasa môžeme hovoriť o viac než 30ročnej tradícii vývoja, výroby a predaja sedačiek. Z toho viac než 10 rokov pod značkou PHASE a neskôr POHODLIE PHASE.

Viac než 50 000 spokojných zákazníkov21 pobočiek v Čechách a na Slovensku, 70 zamestnancov obchodu, viac ako 200 zamestnancov vo výrobe a ďalšie plány pre rozvoj svedčia o životaschopnosti značky POHODLIE PHASE. Niekto v tom možno vidí kus šťastia. Avšak slovo šťastie nevystihuje tvrdú prácu, úsilie, predstavivosť a využívanie príležitostí, ktoré sú v príbehu značky POHODLIE PHASE skryté.

Sme hrdí na to, že ide o poctivú remeselnú výrobu. Napriek tomu, že používame moderné stroje a poloautomaty, konečnú fázu kompletizácie by nezvládol žiaden stroj. Bez kvalitných a zručných remeselníkov a ich citu pre detail, by to nešlo. Sedačka vzniká postupne – ako stavba.

Pracuje na nej päť majstrov tradičných remesiel: stolár, krajčír, čalúnnik, kožiar a dnes už aj elektrikár. Ale sú v nej zakódované aj ďalšie zručnosti tvorivej práce dizajnérov, konštruktérov, technológov, ekonómov, manažérov, projektantov, robotníkov, režijných pracovníkov, počítačových expertov, technikov a ďalších nových povolaní. Každá fáza je dôležitá. Každá fáza vytvára celok. Na každej fáze extra záleží. Výsledná krása a úžitok zo sedačiek POHODLIE PHASE je výsledkom mnohých dôležitých fáz tvorivej a kvalitnej práce.

Nie sme globálny výrobca. Musíme vedieť rýchlo reagovať na individuálne požiadavky našich klientov. Preto posúvame svoje limity vždy o niečo ďalej. Preto nie sme priemyselná, ale remeselná výroba. V súčasnosti vo svojich priestoroch realizujeme všetky procesy vývoja, dizajnovania a výroby sedačiek. Hľadáme dokonalú rovnováhu medzi ľudskou zručnosťou a špičkovou technológiou.

V stolárskej výrobe začíname proces sušením reziva vo vlastných sušiarňach, rezivo a plošné materiály sú ďalej spracovávané na poloautomatických drevoobrábacích strojoch. Drevené dielce a polovýrobky sa kompletizujú pneumatickými sponkovačkami v montážnej dielni. Niektoré z drevených kostier sa následne povrchovo upravujú viacvrstvovým lakom v podtlakových kabínach.

krajčírskej dielni najprv dochádza k nastrihaniu poťahových látok a ostatných podkladových materiálov a neskôr k zošívaniu hotových poťahov na poloautomatických šijacích strojoch. Finálna čalúnnická dielňa využíva dielce z tvarovanej PUR peny spracovanej na našich vlastných rezacích automatoch.

Predposledným krokom výroby je jedna z veľmi dôležitých ručných prác – čalúnenie. Každý čalúnnik musí bravúrne navliecť, urovnať a napnúť poťah pre záverečné vizuálne vyznenie sedačky. Jednoducho upraviť poťah tak, ako to nakoniec vidíte u seba v obývačke. Proces výroby sa končí výstupnou kontrolou. Všetky sedačky a kreslá sú vystavené testom na kontrolu zaťaženia, stability a odolnosti voči opotrebeniu, oderu, stálofarebnosti – aby spĺňali požiadavky tých najprísnejších predpisov. Proces končí zabalením hotových sedačiek a expedíciou.

 Naším cieľom je, aby sedačky POHODLIE PHASE svojím dizajnom, remeselným prevedením a kvalitou materiálov smerom k vám vyžarovali vrúcne pozvanie – neponáhľajte sa, zastavte sa, uvoľnite sa.