Pretože rozumieme tomu, čo je pohodlie

Snahou značky POHODLIE PHASE je čo najviac pochopiť, čo je to POHODLIE. Čo vystihuje, čo znamená. Preto skúmame aj pôvod tohoto slova.

Chceme pochopiť, aké emócie a potreby sú v tomto nenápadnom, ale pre našu značku kľúčovom pojme ukryté. Prečo je to dôležité poznať? Pretože chceme, aby ste vedeli, že vaším pohodlím sa zaoberáme z rôznych uhlov pohľadu, a to naozaj vážne.

Slovo POHODLIE má zaujímavú históriu. Ako sa vyvíjalo? Základ slova POHODA tvorí slovo HODY. Už od 15. storočia. Slovo HODY ešte aj dnes vyjadruje „slávnosť výročia posviacky kostola, alebo patróna“. Je to množné číslo od pôvodného praslovanského slova HOD, ktorého východiskom bolo slovo God – vhodný čas (sviatok slávený raz do roka – výročný sviatok). Starosloviensky GOD sa zase odvodzuje od indoeurópskeho GHODH čo znamenalo držať, zovrieť alebo objať.

Slovo POHOVIEŤ SI sa začalo používať od 17. storočia. Vychádza z latinského FAVERE, čo znamenalo priať niekomu, žičiť, byť priaznivo naklonený. Robiť si niečo podľa vlastnej vôle, venovať sa niečomu príjemnému, oddávať sa pohodliu

S istou dávkou tvorivej štylizácie by sme teda mohli povedať, že pohodlne si pohovieť na pohovke (sedačke) vlastne znamená: dožičiť si stíšenie v objatí niečoho príjemného. Tak podľahnite pohodliu! : )) Pohodlie je krása.