Zvoliť skôr látkovú alebo koženú sedačku?

Túto otázku si kladie určite väčšina z Vás. Niet sa čomu čudovať. Obývačka je miestnosť, kde sa po celom dni stretáva celá rodina, rozpráva sa, leňoší pred televízorom alebo hostí návštevu. Preto je potrebné urobiť kompromis medzi vzhľadom sedačky v obývačke a jej účelovosťou. Sedačky Phase ako odborníci, si pre Vás pripravili zoznam rád, aby ste sa rozhodli správne:

1. Aký je Váš rozpočet?

Prvým dôležitým faktorom pri rozhodovaní je cena. Ak vyberáte svoju sedačku v značkovej predajni, treba si uvedomiť, že kožené sedačky sú podstatne drahšie ako tie látkové. Kvalitné látkové sedačky sa pohybujú v cene od 1200 do 2000 eur a kožené presahujú cenu ďaleko cez 2500 eur. . Sedačky neodporúčame kupovať v diskontných predajniach s nábytkom, kde kvalita poťahových materiálov (látka ale aj koža) nie sú vyhovujúce.

Náš tip: Látková sedačka

2. Komfort sedenia sa líši

Najvýraznejšia výhoda látkovej sedačky je pohodlné sedenie. Látková tkanina je teplejšia a príjemnejšia pri dotyku s vašim telom po celú dobu ležania alebo sedenia. O koži je známe, že pri prvom dotyku máte pocit chladu a neskôr sa na nej začnete potiť. Ak Vám to však nevadí, môžete si kožený sedák prekryť napríklad nejakou štýlovou dekou.

Náš tip: Látková sedačka

3.Životnosť látkového a koženého poťahu

Na trhu je už množstvo látkových poťahov, ktoré sa dajú čistiť, sú odolnejšie voči oderu a teda vydržia oveľa dlhšie ako kedysi. S koženým poťahom neriešite problém malých detí, teda čistenie nečistôt a taktiež je ďaleko odolnejší voči poškodeniu.

Náš tip: Kožená sedačka

4.Vzhľad a údržba

Kožená sedačka má určite luxusný vzhľad a dodá Vášmu interiéru obývačky vysokú úroveň elegancie. S koženou sedačkou máte najmenší problém s údržbou. Odporúča sa raz za 6-12 mesiacov kožu naimpregnovať, aby sa zachovala jej vláčnosť a pružnosť. Ak si zvolíte na látkovú sedačku naozaj kvalitný poťah, bude Vaša sedačka v interiéry vyzerať naozaj skvostne a pri napríklad malých deťoch si budete musieť dávať lepší pozor, aby ste sedačku nemuseli často tepovať.

Náš tip: Kožená sedačka

Na správnom výbere záleží

Ako ste sa dočítali, rozhodnutie je len Vás. Musíte si zvážiť všetky svoje za a proti. Ale ak hľadáte kvalitnú látkovú alebo koženú sedačku, skúste navštíviť predajňu Phase sedačky. Môžete si tam vybrať z 3 kategórií sedačiek a poťahov. A to LUXURY (2000-7000 Eur), ELEGANCE (1300-2000 Eur) alebo CLASSIC (800-1200 Eur).

Ak chcete vedieť viac, pozrite si reportáž z TV NOVA. Dozviete sa viac o čistení poťahových materiálov a o výhodách a nevýhodách:
VIDEO reportáž