Tajomstvo odhalené: Vieme, čo premení vašu domácnosť na skutočný domov

Domov je viac než len steny a strecha, je to najdôležitejšie miesto na svete. Miesto, kde vytvárame spomienky, relaxujeme a nachádzame útočisko. A ak existuje prvok, ktorý dokáže transformovať domácnosť na skutočný útulný raj, je to bezpochyby koberec. 

POHODLIE PHASE je expertom na pohodlie – naši zákazníci sú zvyknutí na to, že u nás nájdu všetko potrebné pre komfortné zariadenie domova a v poslednom období vzrástol ich záujem práve o koberce. Zaujímalo nás, ako koberec vnímajú, čo pre nich znamená a aký typ koberca preferujú. Tu sú ich odpovede:

 

Koberec dáva môjmu bytu útulný pôvab – mám rada minimalizmus, ale potrebujem sa v byte cítiť príjemne.“

Koberec je odpoveďou na turbulentné časy, ktorými sme všetci prešli, a preto hľadáme spôsoby, ako priniesť pohodlie do našich domovov – to hovoria aj interiéroví dizajnéri. Koberec vnáša do domácnosti výnimočnú atmosféru a hreje nás nielen fyzicky, ale aj emocionálne. Znamená oveľa viac, ako len kus látky na podlahe.

 

„Koberec zharmonizoval náš interiér. Máme krásne kusy nábytku, ktoré milujeme, no stále sa akosi nehodili vzájomne dohromady.“

Moderný interiérový dizajn je nastavený na útulnosť a pohodlie – to sú priestory, v ktorých si môžeme vyzuť topánky, no napriek tomu sa v nich budeme cítiť sebaisto a bezpečne. Zabudnite však na huňatú štruktúru a divoké vzory – koberec pre rok 2023 je elegantný a sofistikovaný, v neutrálnych farebných odtieňoch, s dotykom prírody alebo s čistými geometrickými vzormi, ktoré pekne spájajú všetky prvky v miestnosti.

 

„Vďaka kobercom sa dnes doma cítim oveľa pohodlnejšie.“

Áno, väčšina ľudí si koberec vyberá predovšetkým pre pohodlie. Jednak je príjemný na dotyk, ale tiež menej zaťažuje kĺby. Iste ste si aj vy niekedy všimli, že po čase strávenom státím alebo chôdzou po dlaždiciach či betóne, je vaše telo ubolené. Tvrdé povrchy totiž neponúkajú pod nohami žiadnu flexibilitu a vaše telo sa pri každom kroku otrasie, pretože absorbuje silu nárazu. Koberec – okrem príjemného pocitu pri chôdzi, sedení a ležaní – vďaka svojej pružnosti tlmí nárazy a šetrí vaše kosti a kĺby.

 

„S kobercami je u nás oveľa teplejšie, je mi ľúto, že som k tomuto zisteniu prišla až túto zimu.“

 Koberec, bez ohľadu na typ vlákna, poskytuje priestoru vynikajúcu izolačnú hodnotu. Keď z postele spustíte na koberec bosé nohy – nestiahne z nich teplotu rovnako ako podlaha. Väčšina podlahových krytín je počas studenších mesiacov nadmerne chladná a chôdza po nich nie je veľmi príjemná. Koberec neprenáša teplo ani chlad – to trochu pomáha zvyšovať teplotu okolia v miestnosti. 

 

„Blahorečím nápadu suseda nad nami – konečne vybaviť detskú izbu kobercom.😊 A vďaka kobercu v obývačke nás tiež prestala bolieť hlava zo zvukového halali pri každej ich návšteve.“

Zvuk v miestnosti sa prenáša oveľa intenzívnejšie, ak v priestore nie je koberec. Ak ste boli niekedy v izbe bez koberca, iste ste si všimli, že zvuk má tendenciu odrážať sa od stien a vytvárať v miestnosti ozvenu. Je to preto, že tvrdé povrchy nedokážu hluk absorbovať. Koberec pohltí desaťkrát viac zvuku, ako tvrdé podlahy a zároveň tlmí zvuky tak, že sa neprenášajú do iných miestností.

 

„Najskôr sme tomu nechceli veriť, no vďaka kobercu máme doma menej prachu.“

Koberec skutočne poskytuje zdravší životný priestor. Štúdie v priebehu desaťročí ukázali, že koberec v porovnaní s tvrdými podlahami znižuje množstvo alergénov vo vzduchu tým, že ich zachytáva vo svojich vláknach – udržiava ich tak mimo voľný priestor. Pôsobí ako prirodzený filter tým, že alergény zbiera spolu s prachom a srsťou, takže neskôr je možné odsať ich pomocou vysávača s kvalitným filtrom.

TOP 6 najobľúbenejších kobercov podľa zákazníkov POHODLIE PHASE:

1. LYON TAUPE

Vďaka hodvábnemu pocitu a luxusnému vzhľadu dodáva tento koberec eleganciu každej miestnosti a jeho vzhľad je inšpirovaný efektmi vyblednutia, ktoré dodávajú palete farieb hĺbku.

2. JAVA IVORY

Na dotyk príjemne mäkký koberec obohatí obývačku či spálňu jedinečným dizajnom tropických listov. Ponúka upokojujúcu atmosféru a dodáva priestoru nádych prírody.

3. METROPOLIS YELLOW

Tento koberec funguje mimoriadne dobre v spojení s čistým moderným dizajnom. Má praktickú protišmykovú spodnú vrstvu a je vhodný aj pre miestnosti s podlahovým kúrením.

4. RENE GRAY

Pre svoj odvážny geometrický dizajn je silnou a modernou dominantou izby. Jeho výrazný vzor sa hodí k nábytku v neutrálnych tónoch.

5. LYON GRAY

Bol vyrobený s ohľadom na mäkkosť a odolnosť a jeho vzhľad s nádychom patiny ponúka interiéru „zabývaný“ vzhľad. Ľahko sa čistí vodou.

6. SILVA YELLOW

Geometrický koberec je skvelým spôsobom, ako dodať neutrálnej schéme interiéru viac života. Veľmi ľahko sa čistí a je ideálny aj pre domáce zvieratá.