Prečo POHODLIE PHASE ponúka harmonické kolekcie nábytku pre celý byt?

Pretože harmónia má najväčší vplyv na celkovú atmosféru a pohodu v domácnosti a neodškriepiteľne pozitívne účinky na ľudskú psychiku. Povedané v skratke. Za harmóniou priestoru sa však skrýva oveľa viac.

POHODLIE PHASE tvorbu kvalitného a pohodlného bývania vníma komplexne. 

Naši dizajnéri vám alebo vašim architektom dávajú do rúk celú paletu komponentov, tvarov, farieb a materiálov, z ktorých si viete vytvoriť vlastný pocit domova. Pretože my už dávno nevyrábame iba sedačky, ale tvoríme pohodlie. Vieme, že kúpou nábytku sa tvorba štýlového obydlia nezačína. Inšpiratívne interiéry, súčasťou ktorých chce byť aj nábytok značky POHODLIE PHASE, by mali vždy začať starostlivým architektonickým riešením priestoru. Pri tvorbe nášho nábytku pre obývačky, spálne a jedálne myslíme na to, aby ste mali čo najširšie možnosti tvorivých variácií.

Chápeme, že faktorov, ktoré pri vytváraní dizajnu domova musíte brať do úvahy a ktoré ovplyvňujú celkový vizuálny dojem, je veľa. Okrem kvalitného nábytku ide o samotný priestor domu či bytu, denné svetlo, farby stien, podlahy, svietidlá, textúry materiálov a vzory na tapetách, závesoch, poťahoch, doplnkoch, koberci… 

Nie je toho málo a všetky tieto súčasti väčšej skladačky musia byť s citom nakombinované tak, aby spolu vytvárali akýsi poriadok. Majú ladiť, alebo byť v súlade. Slovo ladiť pochádza zo starého indoeurópskeho jazykového okruhu – je odvodené od slova La-dho, čo znamenalo klásť, uložiť, položiť. Pravdepodobne ide o významový posun tohto slova smerom k fráze „čo je dobre uložené“ – poriadok, súlad, harmónia. Dnes by sme mohli povedať, že to, čo je dobré uložené, je zladené. A ak interiér pekne ladí, dokáže vás naladiť do pohody.

Zladený interiér znamená vyváženú kombináciu prvkov, farieb, textúr a vzorov tak, aby sa dosiahol esteticky príjemný a psychologicky pôsobivý efekt. 

Pri uvažovaní o priestorovom riešení bytu sú kľúčové práve farby. Určujú atmosféru priestoru a pocit z nášho bývania. Nesprávne rozhodnutia na začiatku kreatívneho procesu môžu takmer zničiť výsledok. Vyhnite sa používaniu príliš veľkého množstva farieb alebo farebných kombinácií, ktoré sa navzájom nedoplňujú, inými slovami – nie sú v harmónii. Vo väčšine interiérov perfektne funguje použitie rôznych odtieňov a tónov rovnakej farby.

Niet pochýb o tom, že svet sa stal oveľa rušnejším miestom na existenciu, pričom veľa ľudí pracuje stále viac a dlhšie. Niektorí z nás dokonca z času na čas trávia v práci aj víkendy. A ak už sme doma, podstatnú časť voľného času strávime  relaxáciou a leňošením osamote či s priateľmi a rodinou. A väčšinu voľného času strávime spánkom. Preto je dôležité rozmýšľanie o tom, kde a ako bývame.

Času na premýšľanie o harmónii, vnímaní krásy a pohodlia svojho bývania je čoraz menej a menej. Skrášľovanie a vylepšovanie našich domovov preto môže vyzerať takmer ako luxus. Väčšina ľudí, ktorí si na to čas nájdu, hľadá rýchle riešenia namiesto toho, aby sa pustili do hlbšieho rozmýšľania o tom, čo je harmonické a komplexné pohodlie. Nemali by sme ale dopustiť, aby to malo vplyv na výber vhodného nábytku, materiálov, farieb a doplnkov, ktoré definujú vyjadrenie nášho osobného vkusu a štýlu.