Na výbere poťahu a farby záleží viac, než si myslíte

Vedeli ste, že správne zvolený poťah dokáže človeka uvoľniť či nabiť energiou? Poťahovú látku vyberáme najčastejšie podľa toho, či nám zapadne do interiéru. Vhodný farebný odtieň dokáže divy. Obývačku môže opticky zväčšiť, zútulniť, dodať jej správnu atmosféru. Sila poťahu ale siaha oveľa ďalej. Jeho materiál a farba vplývajú aj na to, ako sa cítime. Sadnite si na sedačku a položte dlane na jej povrch. Čo vnímate? Štruktúru materiálu, jeho drsnosť, či naopak, jemnosť. Sú to len detaily, ktoré sa však nenápadne odrážajú na našej nálade. Správne zvolená farba dokáže človeka upokojiť alebo nabiť energiou. A naopak, nevhodný odtieň môže vyvolať psychické nepohodlie, nervozitu a stres. Mnohí iste dosvedčia, že snáď najväčším stresovým faktorom je nekvalita, ktorá sa na poťahoch prejavuje v podobe žmolkov či ošúchaných miest.  


Protipólom stresu je pokoj a pocit pohodlia. A keďže vo Phase nevyrábame len sedačky, ale tvoríme pohodlie, kladieme veľký dôraz aj na poťahové materiály. Medzi to najlepšie, čo si v oblasti poťahov môžete vybrať, patrí látka Catallina.


Kvalitu naznačuje už jej pôvod: Made in Belgium. Belgicko väčšina z nás pozná ako krajinu čokoládových praliniek a waflí. Málokto však vie, že krajina sa pýši aj bohatou históriou výroby textilných tkanín, ktorá siaha až do stredoveku. Dnes sa Belgicko orientuje najmä na kvalitu. Vo svete, preplnenom lacným a nekvalitným textilom z Ázie je belgický pôvod zárukou, že je látka utkaná poctivo, husto, z tých najkvalitnejších materiálov. Presne takýto je aj poťah Catallina. Dôkazom je aj medzinárodne uznávaný test Martindale, v ktorom látka dosiahla hodnotu 100 tisíc bodov. Znamená to, že prvé poškodenie sa na poťahu objaví až po sto tisícoch ošuchoch. Pri bežnom používaní je to zhruba za 20 rokov, ale pravdepodobne ešte neskôr. Vlákno je nielen extrémne silné, ale aj odolné voči škvrnám. Špeciálna úprava Easy Clean zabezpečí, že náplň z fixky či červené víno nevsiaknu hlboko do vlákna, ale zostanú na jeho povrchu.  Catallina má aj ďalšiu výhodu, ktorá ju odlišuje od látok z ázijských krajín. Je ekologická a pri jej výrobe a nepoužívajú žiadne škodlivé chemikálie.

Ak teda chcete kvalitu, s poťahom Catallina ju máte bez kompromisov. Jediné, čo treba zvážiť, je farba. Nebudeme vám radiť, ktorý odtieň momentálne letí. Sedačky Phase si predsa nekupujete na jednu, ani na päť sezón. Vyberajte podľa miesta, kam sedačku umiestníte a najmä – riaďte sa pocitmi. S univerzálnymi sivými odtieňmi nič nepokazíte, ale ak chcete niečo iné, máme pre vás tip. Čo takto šalviovo zelená?


Zelený odtieň krásne vynikne na drevenej podlahe či sivom koberci, no zároveň nie je príliš výrazný, takže vás tak skoro neunaví. Naopak. Zelená farba je upokojujúca, navodzuje pocit pohody a bezpečia. Po náročnom dni, plnom vizuálnych vnemov, poskytne vášmu zraku zaslúžený oddych. Ak interiér doťuknete dvomi či tromi bujnými zelenými rastlinami, budete sa v obývačke cítiť ako v haciende na kraji amazonského pralesa. Chcete sa presvedčiť na vlastné oči? Zájdite si do našich predajní a zaborte sa do vystavených sedacích súprav Matera so zelenou poťahovou látkou Catallina.