Kúzelný koberec vytvorí kúzelnú atmosféru

Koberce majú magickú moc. Vyžarujú teplo, vedia zútulniť interiér a dokážu vdýchnuť dušu aj veľmi nevýraznému priestoru. V tejto sezóne na scénu opäť vstupuje hviezda sedemdesiatych rokov – svoj veľký comeback hlási geometrický koberec a PHASE pri tom nesmie chýbať.

Možno vás už zaujala myšlienka dekorovať si domov geometrickým kobercom, ale nie ste si úplne istí, ako na to. Faktom je, že tento druh koberca vnáša do miestnosti pozitívnu vizuálnu a emocionálnu energiu. Správne a starostlivo vybrané geometrické koberce sú krásnym doplnkom domácnosti. Ak ich však vyberiete bez rozmýšľania nad zvyškom priestoru, môžu vytvoriť pocit, že násilne zápasia s ostatným zariadením miestnosti.

Vyvarujte sa bežných chýb, ktoré ľudia robia pri výbere geometrických kobercov a vyťažte z nich maximum. Koberce s geometrickým vzorom rozhodne majú vašej domácnosti čo ponúknuť. 

Vyberte si geometrický vzor, s ktorým dokážete žiť

Pomocou geometrického koberca privediete do tradične usporiadaného priestoru novú silnú energiu. Ale musí byť komfortná, nie rušivá. Pozorne vnímajte svoje vnútorné pocity. Prezradia vám, či sa budete cítiť lepšie, keď budete obklopení oblými, alebo naopak ostrejšími vzormi. Aj tie najmenšie vzory môžu ponúknuť miestnosti dramatický efekt. A naopak – veľké vzory jej dokážu dodať potrebnú iskru. Nebojte sa toho, že geometria vnesie do vášho domova neporiadok a napätie. Naopak, priestor vizuálne vyčistí a poskytne mu rovnováhu.

Odolajte nutkaniu opakovať motívy geometrického koberca v miestnosti znovu a znovu

Zvolili ste si geometrický koberec so šesťuholníkovými tvarmi a objavili ste vázu s líniami, ktoré rezonujú s kobercom? Výsledok môže byť ohromujúci. Problém nastáva, keď vzorom miestnosť preťažíte. Ďalšie šesťuholníkové umelecké predmety, závesy, vankúše či obrus so šesťuholníkovým vzorom… Vidíte, ako rýchlo sa to môže vymknúť spod kontroly? Namiesto sexi miestnosti s geometrickým vzorom, ktorý oslavuje určitý tvar, sa dopracujete k nudnej monotematickej izbe obsypanej šesťuholníkmi.

Farby geometrického koberca voľte opatrne

Coco Chanel raz povedala: Najlepšia farba na svete je tá, ktorá vám pristane. Pamätajte na to aj pri výbere farieb vo svojej izbe. Správna voľba a kombinácia farieb je kľúčom k tomu, aby vaša obývačka či spálňa vyzerala atraktívne a vy ste sa v nej cítili príjemne. 

Ak túžite po pokojnejšej nálade, vyberte si geometrický koberec v jemne tónovaných farbách. Ak chcete dodať miestnosti energiu a pohyb, zvoľte koberec s výraznejšími kontrastnými farbami. Keď sa cítite dobre v studenších farbách, vyberte si mäkko tónovaný koberec v odtieňoch sivej. Pre útulnejší pocit v izbe sa spoľahnite na geometrický koberec v teplých farbách.

 

8 DôVODOV, PREČO JE GEOMETRICKÝ KOBEREC TAK OBĽÚBENÝ:

1. Dodáva miestnosti vzrušenie a energiu.
2. Môžete ho skombinovať rovnako efektne s retro, klasickým, ale aj s futuristickým nábytkom.
3. Mimoriadne dobre funguje v spojení s čistým moderným dizajnom, výsledkom čoho je štýlová elegancia.
4. Geometrický koberec je skvelým spôsobom, ako dodať neutrálnej schéme interiéru viac života.
5. Vďaka veselým vzorom je ideálny na vytvorenie náladovej atmosféry a netradičného priestoru.
6. Dodáva obytnému priestoru silnú vizuálnu príťažlivosť.
7. V kontrastnej čiernobielej farebnosti dodá interiéru okamžitú eleganciu.
8. Geometrický koberec je dokonalým kusom zariadenia.

Geometrická potlač dokáže jednoduchým a efektným spôsobom vytvoriť nový stredobod vášho interiéru. Nová kolekcia geometrických kobercov PHASE je toho dokonalým príkladom. Príďte sa o tom presvedčiť na vlastné oči do našich predajní. 

A ešte zaujímavosť navyše: 

V našich zemepisných šírkach používame pre tkané podlahové textílie jediné slovo – KOBEREC. Anglicky hovoriace krajiny však používajú slová dve – CARPET a RUG.

„Carpet“ je koberec od steny po stenu a „rug“ je samostatný štvorcový alebo obdĺžnikový koberec. Takže koberce z Phase sú vlastne „geometricke rugy“.


Všetky kolekcie kobercov Phase nájdete v predajniach Phase sedačky, alebo na e-shope  www.kobercephase.sk

Pozrite si niekoľko nových kobercov z kolekcie Phase:
Všetky kolekcie kobercov Phase nájdete v predajniach Phase sedačky, alebo na e-shope  www.kobercephase.sk