Absolútne unikátna látka vyrobená z plastových fliaš!

Phase myslí ekologicky. Záleží nám na našej planéte. Do ponuky poťahových látok sme preto pridali látku z recyklovaného plastového odpadu.

Málokto si to uvedomuje, ale každý kus plastu, nech už bol vyrobený kedykoľvek, existuje dodnes. Množstvo plastového odpadu, ktoré dnes pláva napríklad v moriach a oceánoch, je veľmi znepokojujúce – keby sme totiž týmto tempom znečisťovania planéty pokračovali, do roku 2050 v nich podľa odhadu bude viac plastu, ako rýb.

Našťastie i v módnom priemysle existuje čoraz viac ľudí a firiem, ktoré sa rozhodli, že vyrábať a kupovať sa dá aj inak – s ohľadom voči planéte. Uznávaní módni návrhári používajú recyklovaný plast na výrobu oblečenia a kúpiť si dnes môžeme napríklad aj dizajnové skateboardy z vrchnákov či koberce zo slamiek.

Aj keď sa na tento účel recykluje iba malá časť plastov, znamená to obrovský prelom v myslení. Čoraz viac textilných spoločností sa snaží pomôcť planéte a premena PET fliaš na vlákna je dnes veľkým trendom. Proces je jednoduchý a výsledok ohromný. Fľaše sa rozomelú na vločky, tie sa opakovane roztavia, filtrujú a odstreďujú do nití, ktoré sa následne používajú na výrobu textílií a oblečenia – od plaviek až po večerné šaty.

K firmám, ktoré sa rozhodli vražedné plytvanie zmeniť na niečo užitočné, sme sa pridali aj my vo Phase. V spolupráci s belgickou firmou Tessutica prinášame na náš trh špeciálnu poťahovú látku GREENFUTURE, ktorá patrí do zelenej kolekcie. Vlákna tejto látky sú vyrobené stopercentne z odpadových PET fliaš, získaných spracovaním separovaného plastového odpadu zo skládok. Aj keď to na prvé počutie možno neznie veľmi príťažlivo, výsledok rozhodne stojí za to. Recyklované plastové vlákna sa pretransformovali do krásnej GREENCARE látky, ktorá má rovnaké technické parametre ako látky utkané z originálneho polyesteru. A čo je dôležité, táto látka je taká jemná a komfortná, že nebudete veriť, že je vyrobená z plastových fliaš. Navštívte naše predajne a presvedčte sa sami. Látku sme pre jej výnimočnosť a vysokú kvalitu zaradili do kategórie ELEGANCE. 

Použitie látky GREENFUTURE pri výrobe sedacích súprav je príspevkom firmy Phase k ochrane a zlepšeniu čistoty našej planéty. Ak patríte k eco-friendly ľuďom, ktorí preferujú udržateľnú módu, s našou sedačkou si určite „sadnete“. 

Tu si môžete pozrieť všetky odtiene látky GREENFUTURE.

Belgická firma Tessutica sa vo svojich aktivitách – ako jedna z mála licencovaných tkáčskych výrob vo svete – zapojila aj do projektu čistenia morí SEAQUAL, v rámci ktorého dnes spolupracuje asi 250 firiem. Tu je krátke prezentačné video: