6 chýb pri výbere poťahového materiálu na sedačku

Aký poťahový materiál zvoliť na sedačku? Viete na čo si treba dávať pozor? Viete aké sú časté chyby, ktorých sa zákazníci dopúšťajú pri kúpe sedačky? Z tisícov zákazníkov vznikol prieskum a tu sú výsledky.

1. Chyba: Porovnávanie kvality látky s kožou

Veľa zákazníkov by chcelo látku s takou životnosťou ako má koža. To však nie je možné. Nech je to akákoľvek látka, s akoukoľvek úpravou, nikdy nebude dosahovať takú dlhú životnosť ako koža. Tieto dva druhy poťahov sa nemôžu porovnávať. Ak máte záujem o látku, porovnávajte parametre látky s inou látkou a ak kožu, porovnávajte parametre s inou kožou. 


2. Chyba: Chcem látku, ktorú nepoškodia malé deti, alebo domáce zvieratá

Neexistuje taká látka. A ani koža. Všetky poťahové materiály sa dajú poškodiť, záleží len na tom, s čím ich to dieťa poškodí. A pri domácom miláčikovi  zase záleží, ako má upravené pazúriky  na labkách a čo na sedačke vystrája. Môžete sa však v predajniach opýtať na materiály, ktoré sú všeobecne odolnejšie voči oderu a sú ľahko čistiteľné. Doporučujeme však čisté látky, z ktorých sa nedá len tak ľahko vytiahnuť vlas, látky ktoré majú v popise napísané „vysoká odolnosť“ a prešli testom, v ktorom dosiahli viac ako 50 000 otáčok. 

Pre zaujímavosť si môžete pozrieť látky od Phase z kategórie Elegance alebo Luxury. Obidve kategórie ponúkajú látky s viac ako 80 000 otáčkami. Pri všetkých látkach nájdete malé obrázky, ktoré charakterizujú ich vlastnosti.

Látky ELEGANCE alebo látky LUXURY


3. Chyba: Chcem látku ktorá bude mať čo najviac otáčok ( tzv. Martindalov )

Je všeobecné známe, že každá látka prechádza testom, kde sa ukáže, pri koľkých ošuchoch vznikne na látke poškodenie. Tento test je naozaj užitočný, avšak pri výsledku od 50 000 hore je už úplne jedno koľko otáčok látka zvládla, lebo Vy bežným používaním tých 50 tisíc ošuchov neurobíte ani za 10 rokov. Ak aj napriek tomu hľadáte extrémne silnú látku, doporučujeme tieto druhy od Phase sedačky:

Z kategórie sedačiek Elegance (1300-2000 eur): EMOTIONFIORELLINASTELLINA

Z kategórie Luxury (2000-7000 eur): CATALLINACHARM

Z kategórie Classic (700-1200 eur): GORDONMOXY


4. Chyba: Chcem látku, ktorá neprepustí vodu

Je pravda, že táto vlastnosť je fajn, ale treba si uvedomiť, že táto úprava je dodatočná a počas používania sa opotrebuje. Vyberajte preto látku podľa iných vlastností ako je odolnosť, čistenie, jemnosť dotyku atď. Ak aj napriek tomu chcete, aby látka neprepustila vodu, kúpte si špeciálny sprej, ktorý na sedacie časti nanesiete a niekoľko mesiacov sa môžete tešiť z jej nepriepustnosti. Nájdete ho aj v predajniach Phase sedačky.


5. Chyba: Chcem kožu na sedačku, ktorá sa nebude vlniť a bude úplne bez chyby

Ak skutočne hľadáte takúto kožu, musíme Vám oznámiť smutnú správu, že taká neexistuje. Najdôležitejšie je, aby ste si uvedomili, že koža je prírodný materiál. Materiál ktorý pochádza zo zvieraťa. A keďže je to prírodný materiál, ktorý je citlivý na teploty v miestnosti, stáva sa, že niekedy je koža viac navlnená a niekedy menej. Nikdy však nemôže byť dokonale vyladená. A čo drobné nerovnosti a poškodenia? Bohužiaľ zviera sa počas života môže zraniť, neustále je atakované hmyzom a veľakrát sa môže jemne odreť pri kríkoch počas pasenia. Takéto drobné vady na koži sú napríklad v Nemecku úplne akceptované a zákazníci to berú ako pravosť kože. Sú aj kože bez najmenšej vady, ale pri kožených sedačkách od 10 000 Eur hore. 


6. Chyba: uveriť, že sa lacný poťahový materiál nebude žmolkovať

Toto je otázka, ktorú kladie skutočne skoro každý zákazník. Ak si vyberiete sedačku od lacného predajcu, alebo z diskontnej predajne nábytku, nečakajte, že Vám poťah vydrží dlhé obdobie. Jednou z najdrahších vecí na sedačke je poťahový materiál. Lacný predajcovia používajú tie najlacnejšie poťahové materiály dovážané z Číny alebo Turecka. Látky sú utkané veľmi na riedko a s umelými materiálmi. Spolu to spôsobuje to, že sa drobné vlásky z látky vyťahujú a spôsobia žmolkovanie. To prejde postupne do úplného vydratia látky. Dávajte si najväčší pozor pri výbere poťahu. Phase napríklad používa prevažne látky z Belgicka. Sú drahšie, ale za niekoľko rokov bez reklamácie na žmolkovanie.


Na správnom výbere záleží 

Príďte si pozrieť svoju sedačku do PHASE sedačky, vyberte si tú pravú látku alebo kožu pre Vás a podľahnite pohodliu, tak ako tisíce zákazníkov pred Vami. Celá ponuku nájdete tu, začnite však výberom vhodnej kategórie pre Vás: https://sedackyphase.sk/sedacky-kresla-stolicky