4 trendy pre obývačku, ktoré by ste mali v roku 2023 vyskúšať

Kuchyňa je považovaná za srdce domova, no v skutočnosti je to práve obývacia izba, kde sa odohráva celý život domácnosti a užívate si relax. Od príjemných filmových večerov cez rodinné hry s deťmi, posedenie s priateľmi či chvíle oddychu osamote s knihou. Je to miestnosť, ktorá musí slúžiť mnohým účelom a v ideálnom prípade by mala aj dobre vyzerať. Aké sú trendy pre obývačku v roku 2023? Poďme sa na ne pozrieť spoločne s POHODLIE PHASE.

ZAOBLENÉ TVARY

Zakrivená architektúra je už niekoľko rokov na vzostupe a tento trend pokračuje aj v roku 2023. Oblé tvary v interiéri dokážu navodiť pocit pohodlia, bezpečia a pokoja. Zaoblené línie súčasne zjemňujú atmosféru v miestnosti a vytvárajú pocit rovnováhy a harmónie. A práve preto ich podvedome vyhľadávame, nielen v turbulentných obdobiach. Sedačka so zaoblenými mäkkými líniami, guľaté stolové lampy, okrúhle zrkadlá na stene a kruhové vzory na koberci urobia s energiou vašej obývacej izby zázraky.

Náš tip: Moderná sedačka by sa vám mala plne prispôsobiť. Chcete na nej čítať, sledovať televíziu či len tak oddychovať? Pri sedačke LAMIA sa stačí iba dotknúť skrytého tlačidla v podrúčke a sedák sa plynule vysunie dopredu. K úplnému pohodliu chýba už len nastavenie polohy záhlavníka podľa momentálnej nálady a váš relax bude dokonalý.

ÚTOČISKO V ZELENEJ

Uvoľnite vo svojom interiéri miesto pre trochu zelenej. Začnite v malom a s drobnými akcentmi. Zelená farba a príroda sú ďalšie z trendov, ktoré si v roku 2023 užijú naplno svoju popularitu. Zelené odtiene vnášajú do interiéru charizmu, pokoj a harmóniu. Výborne vyzerajú ako farba na stenách alebo tapeta či koberec s dizajnom tropických listov. No a hviezdou je pohovka alebo kreslo v zelených tónoch.

Náš tip: Ak máte v obľube čisté línie a jednoduché tvary, štýlová sedačka MATERA je pre vašu obývačku vynikajúcou voľbou. Sedačka priam vyžaruje harmóniu, čo zvýrazňuje aj priznaná drevená konštrukcia s nožičkami. Spolu s decentne ukrytými technickými vymoženosťami MATERA spĺňa aj tie najnáročnejšie predstavy o kvalite.

MAGENTAMÁNIA

Svojej obývacej izbe dodáte šmrnc a štýl s najaktuálnejšou farbou roka 2023. VIVA MAGENTA je odvážny odtieň cyklámenovej, nabitý pozitívnou energiou. Použitie cyklámenovej farby v interiérovom dizajne otvára jeho novú dimenziu, vyvoláva radosť, optimizmus, pôsobí posilňujúco a jej intenzívny tón je vynikajúcou voľbou pre výrazné kusy nábytku, ako je napríklad sedačka.

Náš tip: Nový farebný trend predstavuje najnovšia sedačka našej ponuky – FOGGIA. Je elegantná, výrazná, a naviac aj veľmi sexi. So svojou mäkkosťou, zaoblenými rohmi a výrazným prešívaním je majstrovským dielom poctivej remeselnej výroby a skvelou voľbou pre štýlový a moderný domov. (Sedačku Foggia nájdete na našom webe a v predajniach do konca marca)ZBOHOM TRADIČNÉMU ROZLOŽENIU 

Vzorové usporiadanie obývacej izby typu: pohovka s dvoma rovnakými kreslami oproti a párom lámp po jej bokoch – bude v roku 2023 minulosťou. Priestor zaplníme podľa nového vzorca. Interiérový dizajn sa bude opierať o kúsky, vďaka ktorým bude priestor jedinečný. Či už pôjde o výnimočnú sedačku potiahnutú kožou, ktorá miestnosť ukotví, tvarovo alebo farebne výrazné  kreslo či koberec – vytvárame priestor pre kúsky, ktoré vyniknú v menej tradičnom usporiadaní.

Náš tip: Veľkorysé relaxačné kreslo UNTIL sa môže stať novou atraktívnou dominantou vašej obývacej izby. Bolo navrhnuté talianskymi dizajnérmi a prenesie vás doslova do inej dimenzie čistej a nerušenej relaxácie. Kreslo je možné objednať s batériou, ktorá vás oslobodí od zbytočných káblov na zapojenie do elektrickej siete.

Nový netradičný spôsob rozloženia obývačky charakterizuje aj veľkorysá polohovateľná sedačka MODENA, určená pre každého milovníka pohodlia. Spoločenské typy ocenia možnosť voľby príručného výsuvného baru, zabudovaného do podrúčky. K harmónii obývacieho priestoru prispieva aj kávový stolík LECCE, jedálenský stôl TRENTO a stoličky VERONA, ktoré sú potiahnuté rovnakou látkou ako sedačka (viď úvodný obrázok článku).

SCANDI LOOK

Obývacia izba v škandinávskom štýle je funkčná, jednoduchá a minimalistická a my ju milujeme. Farby používané v škandinávskom dizajne sú svetlé a neutrálne – vedie sivá, biela a béžová, doplnená prírodným drevom, akým je dub alebo borovica. Z textílií vedie vlna a ľan. Hebké deky, vankúše s grafickým dizajnom a jednofarebné závesy dodávajú priestoru textúru a teplo, preto sa v ňom cítime tak dobre. Na stene si môžete vytvoriť vlastnú zaujímavú kompozíciu z obrazov, plagátov, nápisov alebo rodinných fotografií. Zaveste si ich v jednoduchých drevených rámoch v bielom, čiernom alebo prírodnom prevedení.

Náš tip: Sedačka PORTOFINO ponúka veľa možností, ako si nastaviť typ oddychu na mieru – presne pre vás a vašu rodinu. Svojím mohutným a súčasne mäkkým objemom dáva prísľub dôvery, relaxu a ukrýva v sebe mnohé technické pôvaby.