Pretože sedačky sú našou špecialitou

Spojením skúsenosti Mira Durasa a jeho syna Martina Durasa môžeme hovoriť o viac než 30 ročnej tradícii vývoja, výroby a predaja sedačiek. Z toho viac než 10 rokov pod značkou Phase.

Viac než 50.000 spokojných zákaznikov, 21 pobočiek v Čechách a na Slovensku, 70 zamestnancov obchodu, viac ako 200 zamestnancov vo vyrobe a ďalšie plány pre rozvoj, svedčia o živatoschopnosti značky Phase. Niekto v tom možno vidí kus šťastia. Avšak slovo šťastie nezachytáva tvrdú prácu, úsilie, predstavivosť a využívanie príležitostí, ktoré sú v príbehu značky PHASE skryté.

Sme hrdí na to, že ide o poctivú remeselnú výrobu. Napriek tomu, že používame moderné stroje a poloautomaty, konečnú fázu kompletáže by nezvládol žiaden stroj. Bez kvalitných a zručných remeselníkov a ich citu pre detail, by to nešlo. Sedačka rastie postupne ako stavba.

Pracuje na nej päť tradičných remesiel: stolár, krajčír, čalúnik, kožiar a dnes už aj elektrikár. Ale sú v nej zakodované aj ďalšie zručnosti tvorivej práce dizajnérov, konštruktérov, technológov, ekonómov, manažérov, projektantov, robotníkov, režijných pracovníkov, počítačových expertov, technikov a ďalších nových povolaní. Každá fáza je dôležitá. Každá fáza vytvára celok. Na každej fáze extra záleží. Výsledná krása a úžitok sedačiek Phase je výsledkom mnohých dôležitých fáz tvorivej a kvalitnej práce.

Nie sme globálny výrobca. Musíme vedieť rýchlo reagovať na individuálne požiadavky naších klientov. Preto posúvame svoje limity vždy o niečo ďalej. Preto nie sme priemyselná, ale remeselná výroba. V súčasnosti v našich priestoroch realizujeme všetky procesy vývoja, dizajnovania a výroby sedačiek. Hľadáme dokonalú rovnováhu medzi ľudskou zručnosťou a špičkovou technológiou.

V stolárskej výrobe začíname proces sušením reziva vo vlastných sušiarňach, rezivo a plošné materiály sú ďalej spracovávané na poloautomatických drevoobrábacích strojoch. Drevené dielce a polovýrobky sú kompletované pneumatickými sponkovačmi v montážnej dielni. Niektoré z drevených kostier sú následne povrchovo upravované viacvrstvovým lakom v podtlakových kabínach.

V krajčírskej dielni najprv dochádza k nastrihaniu poťahových látok a ostatných podkladových materiálov a neskôr k zošívaniu hotových poťahov na poloautomatických šijacích strojoch. Finálna čalúnnická dielňa využíva dielce z tvarovanej PUR peny spracovanej na našich vlastných rezacích automatoch.

Predposledným krokom výroby je jedna z veľmi dôležitých ručných prác - čalúnenie. Každý čalúnik musí bravúrne navliecť, urovnať a našponovať záverečné vizuálne vyznenie sedačky. Jednoducho upraviť poťah tak, ako to nakoniec vidite u seba v obývačke. Proces výroby sa končí výstupnou kontrolou. Každá sedačka a kreslo je vystavené testom na kontrolu zaťaženia, stability a odolnosti voči opotrebeniu, oderu, stálofarebnosti aby spĺňala tie najprísnejšie predpisy. Proces končí zabalením hotových sedačiek a expedíciou.

Naším cieľom je, aby sedačky PHASE k vám svojím dizajnom, remeselným prevedením a kvalitou materiálov vyžarovali vrúcne pozvanie - neponáhľajte sa, zastavte sa, uvoľnite sa.
PODĽAHNITE POHODLIU.