Miklosko avatar
Keď sa najkvalitnejšie československé sedačky spoja
s ikonou slovenskej módy, vznikne niečo výnimočné,
čo nemôže vlastniť každý.

Bonnie & Clyde

Dve kreslá – ona a on. Chlad a teplo.
Rozum a srdce. Tvrdosť a jemnosť.
Protiklady, ktoré sa priťahujú.

Fero Mikloško s Phase spolu oživujú legendu o Bonnie a Clydovi. Kto boli títo romantickí vydedenci a zá­roveň nahnevaní zločinci a čím inšpirovali nášho módneho návrhára?
Prvá polovica tridsiatych rokov minulého storo­čia, americký stredozápad. Zločin, chudoba, neisto­ta a do toho osudové stretnutie chuligána s premiantkou triedy. Bonnie a Clyde boli skôr gangster s divoškou na úteku, než zamilov­aný párik, ktorý chcel bohatým brať a chudob­ným dávať, ale prí­be­hy sú už raz také. Legenda o ich vášni, láske a oddanosti preletela hranice, očarila vy­pra­hnu­té srdcia ľudí, ktorým im­po­no­va­la ich guráž a chladnokrvnosť. Nikdy nemali z ni­čo­ho strach. Báli sa iba toho, že raz stratia jeden druhého.
„Čierno-biele kreslo Clyde je radikálne a ne­kom­pro­mis­né, ako vodca gangu,“ vraví Mikloško. „Sila kon­tras­tu bielej a čiernej je vyjadrením rebélie a vy­me­dze­ním sa voči povrchnému mainstrea­mu. V interiéri ho ocenia silní lídri, búrači zaužívaných ste­re­otypov. Naopak modro-žlté kreslo s kve­ti­no­vým vzorom Bonnie predsta­vuje ženský element. Vrúcnosť, stabilitu a istotu domova. Určené je pre rojkov a vizionárov. Tak čo, kým ste a v ktorom sa vidíte?
Fero Mikloško nám pripravil zaujímavú kre­a­tív­nu hru. To či budete mať doma len Clyda, alebo len Bonnie, z vás robí nových in­ter­pre­tov ich príbehu. A možno sa nájdu takí, ktorí budú chcieť mať doma kompletný romanticko – re­belský tandem. Darovaním kresla bu­dú­ce­mu majiteľovi zároveň po­sú­va­te správu, čo v ňom vidíte a čo si na ňom vážite.

Obrazky o vyrobe Obrazky o vyrobe

Fero Mikloško

Módny návrhár a iskrivý
zábavný kreatívny tvorca

„Konečne budem sedieť na sebe!“ zareagoval náš ikonický módny návrhár na výzvu vytvoriť kreslá pre Phase. Rád sa obklopuje peknými vecami, ku ktorým patrí aj nábytok. Používame ho denno denne a okrem toho, že má byť prak­tický, musí byť preňho aj estetický a vkusný. Samozrejme, ako módny guru má svoj originál­ny pohľad na bývanie: „Nemám rád, keď všetko so všetkým úplne ladí. Preto mám okolo jedá­lenského stola každú stoličku inú, nemám dva rovnaké taniere, dokonca ani šálky! Aj moje kreslá sú kusovky. Nebojte sa toho a umiestnite ich kdekoľvek. Vôbec nebude vadiť, že napríklad nebudú ladiť s ostatnými kusmi vášho nábytku, sú to predsa kreslá osobnosti.“ Fero Mikloško už má svoje obľúbené kreslo, patrične extrava­gantné, honosné a celé z plastu.
„Je na ňom hodvábny vankúš a môj psík Gigisa na ňom veľmi rád leží. Ale už sa teším, ako ho na­hra­dí­me mojím kreslom, ktoré sa tam bude skvele vynímať.“ Od začiatku procesu myslel na jedno: aby vytvoril niečo super prak­tické, na čo sa nebudeme iba pozerať, ale čo nám bude slúžiť. A tak vzniklo praktické ume­lecké dielo plné funkčnosti.

Peter Ondrejka

Dizajnér Phase

Peter Ondrejka

„Fero má jasnú predstavu a vie, čo chce.”

Všetci sa usilujeme o teplo domova, chceme si vytvoriť miesto, kde sa budeme cítiť šťastne, pohodlne a bez­pečne. Peter Ondrejka to dobre vie a pozná slovenský vkus, ktorý je skôr konzervatívny, no v posledných ro­koch rastie záujem aj o inovatívny netradičný dizajn.
„Preto ma potešila možnosť pracovať s takým zvučným menom akým je Fero Mikloško.“ hovorí. „Fero má triezvy pohľad na vec a presne zadefinovanú víziu, sám som bol milo prekvapený, ako sa dá prepojiť móda s dizajnom nábytku! Kreslo je originálne a zachováva si funkčnosť pohodlného sedenia, na ktorom si zakladáme. Skĺbili sme skvelý dizajn a pohodlie.“

Martin Duras

Majiteľ a zakladateľ
Phase

Martin Duras

„Sme šťastní, že naša prvá spolupráca
je práve s Mikloškom.“

Neustále napredovať, týmto heslom sa riadi slovenský kráľ sedačiek, preto stavil na spoluprácu s ta­len­to­va­ným Ferom Mikloškom. „Je to skvelý človek a perfektný dizajnér. Jeho štýl je iný, trošku bláznivý a podľa nás výnimočný. Presne to sme chceli preniesť do našich dvoch kresiel, ktoré sa budú perfektne vynímať v každej obývačke.“ Pozor, do predaja sa dostane len limitovaný počet 200 ks pre Čechy aj Slovensko. Aj toto číslo je už navýšené, keďže prvé objednávky prišli ešte pred oficiálnym spustením predaja. Limitka Phase/Mikloško je len šanca tu a teraz.

Martina Pištěláková

Interiérová dizajnérka,
majiteľka štúdia Martina design,
ktorá má na TV Prima obľúbenú
reláciu Jak se staví sen

Martina Pištěláková

„Toto je kreslo do moderného interiéru
moderného človeka.“

Milovníčka dizajnu má doma asi milión dizajnérskych kúskov a po ďalšom milióne túži. „Rada sa nimi obklopujem, rada sa na to pozerám“ – priznáva s úsmevom tvorkyňa krásnych interiérov, ktorá má svoj kanál aj na Youtube – Ladíme bydlení. Kreslá má veľmi rada, hoci podotýka, že dnešný človek často rieši, že ho v byte nemá kam zmestiť. „Ak by som si stavala dom, určite by som chcela mať nejaké pri okne, vidím sa, ako v ňom premýšľam, čítam, odpočívam…“
Výsledok spolupráce Phase/Mikloško hodnotí takto: „Pre nás, Čechov, je vcelku extravagantné a hodí sa jasne do moderného príbytku. Dobrý architekt, či dizajnér, vás navedie, ako ho zladiť s celkovým interiérom.“

Predobjednávkový formulár

Výber kresla:
Kreslo Bonnie
1022 €
Kreslo Bonnie s podnožkou
1 114 €
Kreslo Clyde
Dočasne nedostupné.
Kreslo Clyde s podnožkou
Dočasne nedostupné.
Kontaktné údaje:
Adresa doručenia:
Po odoslaní predobjednávky Vás bude kontaktovať zákaznícke oddelenie a následne Vám mailom zašleme zálohovú faktúru